Ana Sayfa  |  S.S.S  | Site Haritası  |  Üye GirişiFOTOĞRAFLARLA ARTI


Çalışmalarımız, ortamımız, çocuklarımız, eğitimlerimiz, seminerlerimiz, ailelerimiz, ekibimiz, gezilerimiz, pikniklerimiz, sinema ve tiyatro faaliyetlerimize resimlerle yolculuk…

BASINDA ARTI
Sabah Gazetesi ( 23 Ekim 2000)  

Engelli çocukların dünyalarına ulaşmak, onları anlamak; eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın bir ölçüsüdür. 
ETKİNLİKLERİMİZ VE DUYURULAR
Gözlerin Ardındaki Çocuk

Bir toplumsal duyarlılık eğitimi oyunu “gözlerin ardındaki çocuk”.  Sanatın gücünün, sanatçı duyarlılığının çok özel örneklerinden biri. Duyduğumuz; ama ne olduğunu tam bilmediğimiz, gördüğümüz; ama tam anlamadığımız, ilgiliymiş gibi olup paylaşamadığımız bir yaşam çemberinden geçiyoruz. Farklı olanların yaşamının içinden geçiriyor oyun izleyeni. 

MAKALELER
Karneler ve Okul başarısı

Öğretmenleri ve anne babalar tarafından “zeki ancak başarılı değil” şeklinde tanımlanan özel öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan çocukların karne dönemleri hem çocuk hem de aileler için kaygı uyandıran ...
SEMPOZYUMLARIMIZ
Bilimsellik Etiklik ve Başarı

5.sini gerçekleştirmiş olduğumuz Etkileşimli Aile Eğitimi Seminer ve Sempozyumlarımızla alana yepyeni bir bakış açısı getirdik. Öğrenme,gelişme ve paylaşmayı kurumsal, bilimsel  ve sosyal sorumlulukla bütünleştirdik. Programlarımıza binlerce kişilik katılımın haklı gururunu yaşıyoruz.
ÇALIŞMA ORTAMIMIZ

Etkili, yararlı, iş ve meslek etikleri çerçevesinde sağlanacak özel eğitim hizmetlerinin bilimselliği ve kalitesi, çalışma ortamının düzeyine ve solunabilirliğine bağlıdır.

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJ.


"Evrensel değerlerle bütünleşmiş çağdaş bir toplumda, kamu bilincinin değer ve hizmet anlayışı; farklı özelliklerdeki bireylerin hayata tam katılımını engellemez" M.Ateş

Basında Artı
Veliler izin verdi, çocuklar kaynaştı”

Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin organize ettiği “2. Etkileşimli Aile Eğitimi Semineri” ATO’da gerçekleştirildi. Seminerde, engelli öğrencilerle normal öğrencilerin aynı ortamda eğitim gördüğü ve engelli öğrencilerin bu sayede yaşıtlarıyla entegrasyonunu sağlamsı hedeflenen “kaynaştırma eğitimi” projesi tanıtıldı.

Özel eğitim kurumlarının, toplumdan izole edilerek varlığını sürdürmesinin, başarıyı engelleyeceğinin vurgulandığı seminere öğrenci ailelerinden de geniş katılım oldu.

Seminere konuşmacı olarak katılan, eğitimci Şükran Çetin, normal okullara, kaynaştırma eğitimi bünyesinde engelli öğrenci alınmasıyla, özel eğitim alanındaki sorunların uzun vadede çözülebileceğini belirtti. Kendi okullarında da kaynaştırma eğitimine öğrenci adlılarını belirten Çetin bu uygulamayı şöyle özetledi:

“Kaynaştırma eğitimi, engelli çocukların, normal yaşıtlarıyla aynı ortamda eğitim görerek, yani toplumdan izole edilmeden akranlarıyla entegrasyonları sağlanarak, eğitim süreçlerini tamamlamalarını hedefleyen bir programdır.”

Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülsen Erden ise ailelerin bu konuya korkarak yaklaştığını ve genel olarak çocuklar konusunda ailelerin gereğinden fazla korumacı davrandıklarını vurguladı. “Çocuklarımıza değer vermeyi onun yerine karar verme sanıyoruz. Onların karşısına çıkan güçlükleri, saklamaya çalışıyoruz. Zarar görürler düşüncesiyle engelli çocuklardan uzak tutuyoruz. Bazı velilerden kaynaştırma eğitimine karşı tepki alıyoruz. Ancak veliler izin verirse çocuklar kaynaşıyor.” dedi.

Haberin Küpürü İçin Tıklayın! - 12-18 Aralık 2003 - Gazete Ankara
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Kimler İçin | Programlarımız | Farklılıklarımız | Başarı Örneklerimiz | Hakkımızda | Bilimsel | KSS - TDP | Basın Odası | İletişim

© 2009 - Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. - Kullanım Şartları

Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’'nin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.


E-posta listemize üye olun, sitemizle ilgili
değişikliklerden haberdar olun!...
ekle