Ana Sayfa  |  S.S.S  | Site Haritası  |  Üye GirişiFOTOĞRAFLARLA ARTI


Çalışmalarımız, ortamımız, çocuklarımız, eğitimlerimiz, seminerlerimiz, ailelerimiz, ekibimiz, gezilerimiz, pikniklerimiz, sinema ve tiyatro faaliyetlerimize resimlerle yolculuk…

BASINDA ARTI
Sabah Gazetesi ( 23 Ekim 2000)  

Engelli çocukların dünyalarına ulaşmak, onları anlamak; eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın bir ölçüsüdür. 
ETKİNLİKLERİMİZ VE DUYURULAR
Gözlerin Ardındaki Çocuk

Bir toplumsal duyarlılık eğitimi oyunu “gözlerin ardındaki çocuk”.  Sanatın gücünün, sanatçı duyarlılığının çok özel örneklerinden biri. Duyduğumuz; ama ne olduğunu tam bilmediğimiz, gördüğümüz; ama tam anlamadığımız, ilgiliymiş gibi olup paylaşamadığımız bir yaşam çemberinden geçiyoruz. Farklı olanların yaşamının içinden geçiriyor oyun izleyeni. 

MAKALELER
Karneler ve Okul başarısı

Öğretmenleri ve anne babalar tarafından “zeki ancak başarılı değil” şeklinde tanımlanan özel öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan çocukların karne dönemleri hem çocuk hem de aileler için kaygı uyandıran ...
SEMPOZYUMLARIMIZ
Bilimsellik Etiklik ve Başarı

5.sini gerçekleştirmiş olduğumuz Etkileşimli Aile Eğitimi Seminer ve Sempozyumlarımızla alana yepyeni bir bakış açısı getirdik. Öğrenme,gelişme ve paylaşmayı kurumsal, bilimsel  ve sosyal sorumlulukla bütünleştirdik. Programlarımıza binlerce kişilik katılımın haklı gururunu yaşıyoruz.
ÇALIŞMA ORTAMIMIZ

Etkili, yararlı, iş ve meslek etikleri çerçevesinde sağlanacak özel eğitim hizmetlerinin bilimselliği ve kalitesi, çalışma ortamının düzeyine ve solunabilirliğine bağlıdır.

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJ.


"Evrensel değerlerle bütünleşmiş çağdaş bir toplumda, kamu bilincinin değer ve hizmet anlayışı; farklı özelliklerdeki bireylerin hayata tam katılımını engellemez" M.Ateş

Basında Artı
Büyüklere Özel Ders

Özel eğitime muhtaç çocukların rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması amacıyla kurulan “Artı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi”, sorunlu çocukların eğitiminde ailenin önemini de dikkate alarak, önümüzdeki günlerde bir dizi seminer düzenleyecek. “2. Etkileşimli Aile Eğitimi Seminerleri” adı altında gerçekleşecek olan etkinlikler 9-10 Aralık tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası (ATO) Konferans salonunda yapılacak.

“Engelli çocukların dünyaların ulaşmak, eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın ölçüsüdür” sloganından yola çıkan Artı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, düzenleyeceği seminerlerle zihinsel ve bedensel engelli çocukların daha mutlu ve sağlıklı bireyler olmaları için ailelere düşen sorumlulukları da hatırlatacak. Önemli konuların ele alınacağı eğitim seminerleri, katılım sertifikalarının verilmesiyle sona erecek.

Seminer programı şöyle:

9 Aralık saat 9:30’da Çocuk Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Özlem Sürücü “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, saat 11:00’de Uzm. Psik. Betül Gündoğdu “Özel Öğrenme Güçlüğü”, saat 13:00’de Çocuk Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Hakan Erman “Otizm ve Yaygın Gelişim Bozuklukları”, saat 14:00’de Prof. Meral Topçu “Otistik Davranışlarla Giden Sendromlar” konularında bilgi verecek. Saat 16:00’da ise Aygül Çalış’ın başkanlık yapacağı oturumda ise, Doç. Dr. Gülsen Erden, Doç. Dr. Mesude Atay, Mustafa Ateş, Şükran Çetin, Hasan Sever, Lale Sak, Ayşe Ülker Aktaş, Güzide Tekeş, Zeynep Akar “Kaynaştırma Eğitimi” konusunu ele alacak.

10 Aralık saat 9:30’da Prof. Hakan Şatıroğlu “Cinsel Kimlik Gelişimi”, saat 10:30’da Ferhunde Öktem “Engellilerde Cinsel Eğitim Sorunları”, saat 13:00’de Doç. Selahattin Şenol “Engellilerde Depresyon”, saat 14:00’de Prof. Ayşe Yalın “21. yy.’da Anne Baba Olmak”, saat 16:00’da ise Doç. Dr. Ferda Şenel “Beyin Gizemleri” konusunda bilgi verecek.

Haberin Küpürü İçin Tıklayın! - 5-11 Aralık 2003 - Gazete Ankara
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Kimler İçin | Programlarımız | Farklılıklarımız | Başarı Örneklerimiz | Hakkımızda | Bilimsel | KSS - TDP | Basın Odası | İletişim

© 2009 - Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. - Kullanım Şartları

Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’'nin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.


E-posta listemize üye olun, sitemizle ilgili
değişikliklerden haberdar olun!...
ekle