Ana Sayfa  |  S.S.S  | Site Haritası  |  Üye GirişiFOTOĞRAFLARLA ARTI


Çalışmalarımız, ortamımız, çocuklarımız, eğitimlerimiz, seminerlerimiz, ailelerimiz, ekibimiz, gezilerimiz, pikniklerimiz, sinema ve tiyatro faaliyetlerimize resimlerle yolculuk…

BASINDA ARTI
Sabah Gazetesi ( 23 Ekim 2000)  

Engelli çocukların dünyalarına ulaşmak, onları anlamak; eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın bir ölçüsüdür. 
ETKİNLİKLERİMİZ VE DUYURULAR
Gözlerin Ardındaki Çocuk

Bir toplumsal duyarlılık eğitimi oyunu “gözlerin ardındaki çocuk”.  Sanatın gücünün, sanatçı duyarlılığının çok özel örneklerinden biri. Duyduğumuz; ama ne olduğunu tam bilmediğimiz, gördüğümüz; ama tam anlamadığımız, ilgiliymiş gibi olup paylaşamadığımız bir yaşam çemberinden geçiyoruz. Farklı olanların yaşamının içinden geçiriyor oyun izleyeni. 

MAKALELER
Karneler ve Okul başarısı

Öğretmenleri ve anne babalar tarafından “zeki ancak başarılı değil” şeklinde tanımlanan özel öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan çocukların karne dönemleri hem çocuk hem de aileler için kaygı uyandıran ...
SEMPOZYUMLARIMIZ
Bilimsellik Etiklik ve Başarı

5.sini gerçekleştirmiş olduğumuz Etkileşimli Aile Eğitimi Seminer ve Sempozyumlarımızla alana yepyeni bir bakış açısı getirdik. Öğrenme,gelişme ve paylaşmayı kurumsal, bilimsel  ve sosyal sorumlulukla bütünleştirdik. Programlarımıza binlerce kişilik katılımın haklı gururunu yaşıyoruz.
ÇALIŞMA ORTAMIMIZ

Etkili, yararlı, iş ve meslek etikleri çerçevesinde sağlanacak özel eğitim hizmetlerinin bilimselliği ve kalitesi, çalışma ortamının düzeyine ve solunabilirliğine bağlıdır.

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJ.


"Evrensel değerlerle bütünleşmiş çağdaş bir toplumda, kamu bilincinin değer ve hizmet anlayışı; farklı özelliklerdeki bireylerin hayata tam katılımını engellemez" M.Ateş

Başarı Örneklerimiz
AİLE BAŞARI HİKAYELERİ MORAL PAYLAŞIM YEMEĞİ PROGRAMI

21 Nisan 2007 tarihinde Doğa Residence Otel’ de

Toplumsal Duyarlılık Liderliği ve Geleceğin Sahibi Olmak

sloganıyla TODEG ve ARTI işbirliği ile düzenlenen programda; • Engelli çocuk ailelerinin birbirleriyle tanışıp kaynaşmaları, olumlu örnekleri, deneyimleri ve başarıları paylaşmaları • “ Gönüllülerin Eğitim ve Uygulamaları Projesine” gelir elde edilmesi • Katılımcı, bağışçı, destekciler, uzmanlar ve yöneticiler ile ailelerin yemekli, müzikli ve eğlenceli sıcak bir ortamda yüz yüze ortak sinerjilerle verimli bir zaman geçirmeleri amaçlanmıştır. Pek çok aile, uzman, akademisyen,STK yönetici- kurucu ve temsilcileri, sendika ve konfedarasyon başkanı ve temsilcileri, belediye temsilcileri, milletvekilleri, yönetici ve bürokratların katıldığı özel eğitimde başarı örnekleri paylaşımı programımızı amacına ulaştırabilmiş olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz…

Artı Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, öğrencilerimiz ve ailelerimizle ele ele, çalışanlarımız ve uzman meslek elemanlarımızla gönül gönüle yıllara uzanan çalışmalarından beklentileri aşan, her biri ayrı bir özel eğitim uygulamaları başarı örneği olan öğrencilerimizdeki gelişme ve öğrenme becerilerini, öğrencilerimizin bizzat kendilerinin sunumlar, beceri ve yetenek gösterileri yaparak ve aynı zamanda şarkılar söyleyip şiirler okudukları, dans ettikleri, eğlenerek kendilerini hem ifade edip hemde umut verdikleri  bu eşsiz program gecesinde başta ARTI ÖZEL EĞİTİMİN UZMANLARI olmak üzere emeği geçen herkese, katılımlarıyla bizleri onurlandıran ve güç veren tüm kişi ve kuruluşlara gönül dolusu sevgi ve saygılarımı sunar, teşekkür ederim...Ailelerimiz bize, biz onlara güvendik, inandık ve toplumdaki tüm beklentileri aşan bu sıra dışı başarıları gerçekleştirdik; sonuçlarını bu gecede hep birlikte gördük ve yaşadık.

GECEYE AİT ANI DEFTERİNDEN YANSIYANLAR…..

Sevgili Artı Özel Eğitim Merkezi yönetici ve eğitimcileri ve TODEG derneği yetkilileri, Bu anlamlı organizasyon için hepinize teşekkürler. Etkilyeci ve örnek olan bu başarı önekleri paylaşımlarını özellikle çocukların bizzat kendilerinin sunmaları,ailelerin bilinç düzeyi ve destekleme becerileri çok başarılı,çok güzel.Aranızda bulunmaktan çok mutluyum. Özel eğitim alanında en çok gereksinim duyduğumuz “toplumsal duyarlılık ve bilinçlendirme” . Bunlar sağlanabilirse farklı özellikte olan çocuklarımıza ve anne babalarına daha güzel bir dünya sunabileceğiz.

 Prof.Dr.Gönül Akçamete Ankara Ünv.Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı.

Engelliler alanındaki gelişmelerin önündeki en önemli “engel” toplumdaki kalıplaşmış önyargılar ve ayrımcı uygulamalardır. Bu nedenle bu konuda yürütülen farkındalık ve duyarlılık arttırıcı çalışmaları daha da çoğaltmak gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı ARTI Özel eğitim ve Todeg Derneğini kutluyorum.

Hasan Gemici Engellilerden Sorumlu Eski Devlet Bakanı.

Asıl engel bilmemektir” Farklılığın insani bir kazanım olduğu bir dünyayı kurmada göstermiş olduğunuz gayretten dolayı kutluyorum. Tekin Başer ÖZEV Vakıf Başkanı

 Engelliler, özürlüler, yardıma muhtaçlara yardım amacıyla kurulan her türlü kurum ve kuruluş bu toplumun sağduyusudur, güzelliğidir. Anlamlı ve önemli yardımlaşma ve dayanışma duygusu sevginin ve saygının bir ifadesidir ve çok güçlüdür. Toplantınızda güzel ve duyarlı insanlarla tanışmaktan son derece mutlu oldum. Engelli olmaktan çok anlaşılamamanın daha zor olduğunu biliyor ve bu anlamamayı anlama şeklindeki uğraşlarınız için tebrik ediyorum. Memur-Sen sizlerle dayanışma içinde olacaktır.

                                                                             Ahmet Aksu Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı.

Engellilerin engellerini aşma noktasında özgüvene dayalı kıymetli çalışmalarınızı alkışlıyor, her zaman her konuda yanınızda olduğumu gururla ifade etmek istiyorum.

                                                                                                        Adnan Şenol Memur Sen Basın Yayın Sekreteri

 Engelliler alanında yapılan her çalışma o kadar değerli ki! Gönülden kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 Nilay Oğultürk Çankaya Belediyesi Engelliler Hizmet Birimi Koor.Görevlisi.

Engelli kardeşlerimize bir dakikasını bile ayıran herkese teşekkürlerimi sunuyor, örnek davranışlarınız ve bugüne kadarki çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum.

 Faruk Demir 21.Dönem Ardahan Milletvekili.

 Sizlerle, bu ülkenin engelli çocuklarının aileleriyle birlikte olmak, onların anılarını dinlemek, güzel duygu dolu bu çocuklarla yaşadıklarınızı bu güzel gecede paylaşmak beni mutlu ediyor. İyi ki varsınız…

Türkay Asma Avukat.Ankara Barosu Çocuk Hakları Kurulu Başkanı

Bu geceki organizasyona katılmak benim için çok anlamlıdır. Ben Ankara Barosu’ na kayıtlı avukatım ve özürlüyüm. Bu nedenle engellilerle ilgili yapılan çalışmalar benim için daha da anlamlı ve önemlidir. Yasalardaki haklarımız uygulanabilirse ve daha da güçlendirebilirsek, toplumda gerekli duyarlılık ve bilinç her yönüyle sağlanabilirse her şey daha güzel olacak ve sıkıntılarımız bir nebze de olsa azalacaktır.

Fazilet Çınar Avukat.

Hep oğlum genç olduğu zaman bizi neler bekliyor diye düşünürdüm ama bu gece endişelerimin yersiz olduğunu örneklerle görmek beni çok rahatlattı ve çocuklarımızın bu düzeylere gelmesindeki emeklerinizden dolayı siz ARTI uzmanlarına binlerce teşekkürler. H.Gönenç (Aile)

PROGRAMIMIZA YURTDIŞINDAN DA ALAN UZMANI KONUKLARIMIZ OLDU.

İzlenimlerinden birkaç cümle...

We are four teachers from Sweden staying at Doga Residence Hotel. We are here for a Project meeting in our Comenius Project. After diner we heard music from the bottom of the hotel and we were curious and found a lot of teachers working with children. We were not aware of that such an organisation was exciting in Turkey. We find it very interesting and we met a lot of kind and friendly people. With a great generasity! Teachers from Sweden Bodil Olaform Mina Vanman Jangegerd Kanlran Manta Raylamder

 Sevgili Artı Ailesi Böyle güzel bir yemeği organize ederek bizleri bir araya getirdiğiniz için, teşekkür ederiz. Yola birlikte ve daha güçlü devam etmek umuduyla. E. Sarı ( Aile ),

Aynı kaderi paylaştığımız ailelerle birlikte güzel bir gün geçirdik. Deşarj olup eğlenmeyi ne kadar da özlemişiz. Önümüzdeki zorlu yolda yalnız olmadığımızı hissedip, daha kararlı ve azimli olarak devam edeceğiz. Bu özel gün için Artı’ ya teşekkür ederiz. N-M.Yaman ( Aile)


Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Kimler İçin | Programlarımız | Farklılıklarımız | Başarı Örneklerimiz | Hakkımızda | Bilimsel | KSS - TDP | Basın Odası | İletişim

© 2009 - Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. - Kullanım Şartları

Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’'nin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.


E-posta listemize üye olun, sitemizle ilgili
değişikliklerden haberdar olun!...
ekle