Ana Sayfa  |  S.S.S  | Site Haritası  |  Üye GirişiFOTOĞRAFLARLA ARTI


Çalışmalarımız, ortamımız, çocuklarımız, eğitimlerimiz, seminerlerimiz, ailelerimiz, ekibimiz, gezilerimiz, pikniklerimiz, sinema ve tiyatro faaliyetlerimize resimlerle yolculuk…

BASINDA ARTI
Sabah Gazetesi ( 23 Ekim 2000)  

Engelli çocukların dünyalarına ulaşmak, onları anlamak; eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın bir ölçüsüdür. 
ETKİNLİKLERİMİZ VE DUYURULAR
Gözlerin Ardındaki Çocuk

Bir toplumsal duyarlılık eğitimi oyunu “gözlerin ardındaki çocuk”.  Sanatın gücünün, sanatçı duyarlılığının çok özel örneklerinden biri. Duyduğumuz; ama ne olduğunu tam bilmediğimiz, gördüğümüz; ama tam anlamadığımız, ilgiliymiş gibi olup paylaşamadığımız bir yaşam çemberinden geçiyoruz. Farklı olanların yaşamının içinden geçiriyor oyun izleyeni. 

MAKALELER
Karneler ve Okul başarısı

Öğretmenleri ve anne babalar tarafından “zeki ancak başarılı değil” şeklinde tanımlanan özel öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan çocukların karne dönemleri hem çocuk hem de aileler için kaygı uyandıran ...
SEMPOZYUMLARIMIZ
Bilimsellik Etiklik ve Başarı

5.sini gerçekleştirmiş olduğumuz Etkileşimli Aile Eğitimi Seminer ve Sempozyumlarımızla alana yepyeni bir bakış açısı getirdik. Öğrenme,gelişme ve paylaşmayı kurumsal, bilimsel  ve sosyal sorumlulukla bütünleştirdik. Programlarımıza binlerce kişilik katılımın haklı gururunu yaşıyoruz.
ÇALIŞMA ORTAMIMIZ

Etkili, yararlı, iş ve meslek etikleri çerçevesinde sağlanacak özel eğitim hizmetlerinin bilimselliği ve kalitesi, çalışma ortamının düzeyine ve solunabilirliğine bağlıdır.

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJ.


"Evrensel değerlerle bütünleşmiş çağdaş bir toplumda, kamu bilincinin değer ve hizmet anlayışı; farklı özelliklerdeki bireylerin hayata tam katılımını engellemez" M.Ateş

Başarı Örnekleri

I ) O.M. ailesi ile birlikte kurumumuza geldiğinde 2 yaşındaydı. Göz teması kurmuyor, çığlıklar atıyor, uyaranlarla ilgilenmiyor, insanlardan kaçıyor ve sürekli kendi etrafında dönüyordu. Aile son derece endişeli ve üzgündü daha önce herhangi bir yere baş vurmamışlardı. O.M. ile yapılan detaylı değerlendirme sürecinin ardından aile otizm tanısı şüphesiyle tıp fakültesine yönlendirildi ve zaman kaybetmemek adına hızlıca terapi sürecine başlandı. O.M. tıp fakültesinde 1,5 ay sonunda otizm tanısı alarak raporu düzenlendi. Bu 1,5 aylık özel eğitim sürecinde hızlı bir atak gösterdi. Göz teması arttı, çevresine, uyaranlara ve insanlara yönelmeye, konuşanları dinlemeye, verilen yönergelere karşılık vermeye başladı. O.M. bugün 12 yaşında bir devlet okulunda 7. sınıf öğrencisi akranlarıyla iyi ilişkiler kurabiliyor kendini ifade edip derslerini takip edebiliyor, karşılıklı iletişim becerileri son derecede gelişti. Günlük yaşamda karşılaştığı hiç kimse mevcut tanısını anlamıyor ve bilmiyor. Zihinsel işlem gerektiren becerilerde iyi bir performans sergiliyor. O bugün erken eğitimin erken tanının artılarıyla hayata tutunmuş bir öğrencimiz olarak kurumsal gururumuzu ve mutluluğumuzu bize yaşatmaya devam ediyor.

II) K.M. 6. sınıfta kurumumuza hafif zihinsel engel tanısı ile başladı. Henüz okuma yazma becerilerinde bile sorun yaşıyor, dört işlemi karıştırıyordu. Yapılan değerlendirme çalışmalarının sonucunda K.M.’nin mevcut performansının henüz kullanılmadığı tespit edilerek, yoğunlaştırılmış bir eğitim programına başlandı. Bir yıl içinde okuma yazma okuduğunu anlama ve temel matematiksel becerilerinde hızlı bir artış oldu. Bu gelişme okul öğretmenleri ve arkadaşları tarafından da fark edildi. 8. sınıfın sonunda aile ile yapıla değerlendirme görüşmesinde meslek lisesi yönlendirmesinin faydalı olacağı kararına varıldı. K.M. bugün bir meslek lisesinin güzellik uzmanlığı ve kuaförlük bölümünden mezun oldu. Lise 3. sınıfında artık özel eğitime ihtiyacı olmadığına karar verildi. Bu yıl diplomasını aldı ve emekli olan annesiyle birlikte kendi açtıkları salonlarında mesleğini yapıyor, bizde öğrencimizi kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız yaşam becerilerini kazanmış meslek sahip bir birey olarak görmekten mutluluk duyuyoruz.


Görüş ve Önerileriniz Paylaş Sayfayı Yazdır
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Kimler İçin | Programlarımız | Farklılıklarımız | Başarı Örneklerimiz | Hakkımızda | Bilimsel | KSS - TDP | Basın Odası | İletişim

© 2009 - Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. - Kullanım Şartları

Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’'nin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.


E-posta listemize üye olun, sitemizle ilgili
değişikliklerden haberdar olun!...
ekle