Ana Sayfa  |  S.S.S  | Site Haritası  |  Üye GirişiFOTOĞRAFLARLA ARTI


Çalışmalarımız, ortamımız, çocuklarımız, eğitimlerimiz, seminerlerimiz, ailelerimiz, ekibimiz, gezilerimiz, pikniklerimiz, sinema ve tiyatro faaliyetlerimize resimlerle yolculuk…

BASINDA ARTI
Sabah Gazetesi ( 23 Ekim 2000)  

Engelli çocukların dünyalarına ulaşmak, onları anlamak; eğitimde çağdaşlığın, toplumda gelişmişliğin, insanda duyarlılığın bir ölçüsüdür. 
ETKİNLİKLERİMİZ VE DUYURULAR
Gözlerin Ardındaki Çocuk

Bir toplumsal duyarlılık eğitimi oyunu “gözlerin ardındaki çocuk”.  Sanatın gücünün, sanatçı duyarlılığının çok özel örneklerinden biri. Duyduğumuz; ama ne olduğunu tam bilmediğimiz, gördüğümüz; ama tam anlamadığımız, ilgiliymiş gibi olup paylaşamadığımız bir yaşam çemberinden geçiyoruz. Farklı olanların yaşamının içinden geçiriyor oyun izleyeni. 

MAKALELER
Karneler ve Okul başarısı

Öğretmenleri ve anne babalar tarafından “zeki ancak başarılı değil” şeklinde tanımlanan özel öğrenme güçlüğü ya da dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan çocukların karne dönemleri hem çocuk hem de aileler için kaygı uyandıran ...
SEMPOZYUMLARIMIZ
Bilimsellik Etiklik ve Başarı

5.sini gerçekleştirmiş olduğumuz Etkileşimli Aile Eğitimi Seminer ve Sempozyumlarımızla alana yepyeni bir bakış açısı getirdik. Öğrenme,gelişme ve paylaşmayı kurumsal, bilimsel  ve sosyal sorumlulukla bütünleştirdik. Programlarımıza binlerce kişilik katılımın haklı gururunu yaşıyoruz.
ÇALIŞMA ORTAMIMIZ

Etkili, yararlı, iş ve meslek etikleri çerçevesinde sağlanacak özel eğitim hizmetlerinin bilimselliği ve kalitesi, çalışma ortamının düzeyine ve solunabilirliğine bağlıdır.

TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJ.


"Evrensel değerlerle bütünleşmiş çağdaş bir toplumda, kamu bilincinin değer ve hizmet anlayışı; farklı özelliklerdeki bireylerin hayata tam katılımını engellemez" M.Ateş

UZMAN KADROMUZ...

       
            En iyi başlangıçlar KALİTE VE FARK YARATMAKLA BAŞLAR
       
           Çocuğu merkez alan, aileyi toplumla bir bütün olarak gören anlayışla, bilinçli ilgi sevgi ve güven ortamında, bilimsel birikim ve deneyimle, etkin ve tam öğrenme yaklaşımlarıyla çalışan ve her biri özel eğitim rehabilitasyon ve terapi hizmetleri uygulamalarında farklı uzmanlık alanlarından oluşan ARTI’ nın   deneyimli uzman  kadrosu;
 
·        Özel Eğitim Uzmanları
·        Çocuk Gelişimi Eğitimi Uzmanları
·        Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenleri
·        Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenleri
          Özel Eğitim Sınıf Öğretmenleri
·        Psikologlar ve
·        Branştan Üniversite Mezunu Yardımcı Personellerden Oluşmaktadır.
         Artı nın uzmanlık birimleri yıllık 60 saat bilimsel programlar, yenilikçi yaklaşımlar,yöntemler ve uygulamalar; 30 saat özel eğitim rehabilitasyon hizmetleri KALİTE eğitimi, 30 saat bireysel değerlendirme, gelişim, öğrenme ve başarı  stratejileri uygulamaları olmak  üzere toplam 120 saat  kurumsal hizmet içi uzmanlık eğitimi almaktadır.
          Ayrıca her çalışan kurumsal sosyal sorumluluk ve ARTI nın TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ Eğitimleri ve uygulamaları ile yalnızva eğitimsel ve bilimsel donanım ve uygulamada değil aynı zamanda topluma karşı da kurumsal, mesleki ve bireysel  sorumluluk konularında da örnek ve öncü donanımlara, uygulamalara ve özelliklere sahiptir.
                KALİTE ve  KAPASİTE STRATEJİLERİ PERFORMANS SİSTEMİ
         3KP S Çalışanlar, Ekip, Çalişma Ortamı, Yönetim ve Ücretlendirme Politikamız sadece özel eğitim rehabilitasyon hizmetlerinde değil EĞİTİM  ile ilgili Türkiye'deki en iyi,en adaletli ve en kaliteli PERFORMANS sistemidir.3KP S ( KALİTE, KAPASİTE  ve KATKI STRATEJİLERİ  PERFORMANS SİSTEMİ ) Artı'nın yedi yıllık bir çalışması sonucunda özgünleştirilerek bu alana uyarlanmış ve tarafımızca geliştirilmiş bir PERFORMANS SİSTEMİDİR.
        İş, görev ve sorumluluklar ile özel eğitim uygulamalarında öğrencilerimizin maksimum kapasite gelişimleri, en etkili öğrenme  yöntem ve teknikleri ile süreçleri ve sonuçların kusursuz olmasını sağlamak; mükemmelliği yakalamak her personelimiz tarafından içselleştirilir; bunun için gerekli en iyi hizmetiçi eğitim uygulamalarını alırlar. Performans sistemimizin birincil boyutu bu içeriklerden, mesleki yetkinlik, uzmanlık ve  kalite donanımlarından oluşmaktadır.İkinci önemli boyutu ARTI da çalışanlar kurumun değerlerinin, hedeflerinin olduğu kadar süreçlerinin ve sonuçlarının da sahibi ve HİSSEDARI anlayışının uygulamaya dönüştürüldüğü bir performans yönetimi sistemine sahiptirler.
                 En iyi başlangıçlar KALİTE VE FARK YARATMAKLA BAŞLAR.
                                ARTI KALİTE HERKESİN HAKKIDIR.
               BİZİM AMACIMIZ SÜREKLİ MÜKEMMEL OLMAKTIR . . .

Görüş ve Önerileriniz Paylaş Sayfayı Yazdır
Ana Sayfa | Hizmetlerimiz | Kimler İçin | Programlarımız | Farklılıklarımız | Başarı Örneklerimiz | Hakkımızda | Bilimsel | KSS - TDP | Basın Odası | İletişim

© 2009 - Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti. - Kullanım Şartları

Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim, ses, işaret veya sair fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmakta olup, Artı Özel Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.’'nin yazılı izni olmadıkça kullanılamaz.


E-posta listemize üye olun, sitemizle ilgili
değişikliklerden haberdar olun!...
ekle